Dwie technologie druku

Technologia stosowanego często druku solwentowego polega przede wszystkim na bezstykowym druku przy wykorzystaniu farb solwentowych, które pod wpływem wysokiej temperatury mają trwale łączyć się z danym podkładem.

Najważniejsze zalety druku solwentowego

Muszę zwrócić uwagę na to, że wydruki solwentowe są w pełni wodoodporne, a także odporne na niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie ultrafioletowe. Niektóre rodzaje druku tego typu cechuje także zwiększona trwałość na ścieranie i inne ewentualne uszkodzenia natury mechanicznej. Dzięki wyżej wymienionym zaletom technika druku solwentowego może być wykorzystywana w produkcji różnorodnych materiałów reklamowych, co z pewnością ucieszy wielu zleceniodawców, poszukujących odpowiednich rozwiązań w celu promocji własnych firm czy też usług.

Druk cyfrowy a solwentowy

Pracując w profesjonalnej firmie graficznej, nie mógłbym nie wspomnieć o różnicach między drukiem cyfrowym a solwentowym. Wszystko zależy od rodzaju i ilości materiałów, jakie chcemy wydrukować. Druk solwentowy świetnie sprawdzi się jako technologia druku wielkoformatowego, jak: tablice reklamowe, billboardy, szyldy itp. Druk cyfrowy jest natomiast metodą, umożliwiającą przeprowadzenie druku o niskim nakładzie bezpośrednio z pliku, w stosunkowo krótkim czasie. Idealnie nada się w celu drukowania fotografii oraz innych graficznych motywów tego rodzaju.
Wybór odpowiedniej techniki druku zależy więc tylko i wyłącznie od rodzaju zlecanych materiałów, a także ich nakładu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s