Nie jesteś mistrzem marketingu? Zleć to komuś innemu

Nie ukrywajmy, że każda działalność, szczególnie artystyczna nie oznacza tego, że jesteśmy specjalistami w każdej dziedzinie. W końcu dobry muzyk czy fotograf, który prowadzi swoja działalność, nie musi być przy okazji doskonałym księgowym, marketingowcem, czy PRowcem. Co zatem jest ważne, aby mimo wszystko skupić się na swojej działalności, a mieć zadbać o te wszystkie dodatkowe aspekty niezbędne do prowadzenia firmy?

Nie ukrywajmy, że wiele osób w takich sytuacjach korzysta z usług osób trzecich – biuro rachunkowe jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli muzyk sam nie ma wiedzy ani uprawnień do rozliczania się z urzędami. A co z innymi działaniami? Prowadzenie Facebooka czy marketing dla fotografa to nie musi być ani jego ulubione zajęcie, ani działanie, na które po prostu ma fizycznie czas. Są ludzie, którzy taki marketing dla fotografa wykonują, pracując nie tylko dla jednej a czasami dla wielu osób jednocześnie. Dzięki temu wiadomo, że działanie jest wykonywane w pełni profesjonalnie i rzeczowo, a fotograf czy też inna osoba, która nie ma do tego zdolności, ani czasu ma firmę rozpropagowaną w określonym kręgu odbiorców. Jest to bardzo wygodne dla obu stron. Podobnie jest z Wirtualnymi asystentami i asystentkami, którzy odciążają swoich zleceniodawców i zajmują się odpisywaniem na najprostsze maile, umawianiem spotkań, kontaktem z klientami, a ich szefowie dzięki temu mogą zając się dużo bardziej istotnymi rzeczami, które przyniosą im większe zyski.

W sytuacjach, gdy sami nie mamy zdolności do działań, które są niezbędne do współczesnego prowadzenia firmy, warto przemyśleć czy nie zlecić ich innym profesjonalistom z danej dziedziny.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s