Nowoczesna forma reklamy

W dzisiejszych czasach do czynienia mamy z przerostem formy nad treścią. Każdy, przynajmniej raz spotkał się z takim stwierdzeniem.
W największej mierze dotyczy to szeroko pojętej reklamy. Z punktu widzenia grafika, nie jest to sytuacja do końca komfortowa.

Wiele firm stawia przed twórcami i projektantami reklam coraz to nowe, trudniejsze wyzwania. Panujący obecnie trend mówi bowiem o tym, że nie wystarczy jedynie pokazać odbiorcy dany produkt. Należy go jeszcze odpowiednio zachęcić do jego zakupu, do jego wypróbowania. Aspekt ten dotyczy jednakowo także segmentu usługowego. Najtrudniejsze jest bowiem zrobienie na początku odpowiedniego pierwszego wrażenia oraz wejście w pierwszą interakcję. Później już, zadowolony klient powróci do danej firmy.

Dobry grafik zdaje sobie z tego sprawę i tak dostosowuje swoje produkty by sprostać stawianym wymaganiom. Nowoczesną i dość skuteczną formą reklamy są kalendarze firmowe. Ich sukces wynika przede wszystkim z tego, że obdarowany klient korzysta z nich cały rok. Podświadomie ma on codzienny kontakt z daną marką i niejako przyzwyczaja się w pewien sposób do niej. Warto wspomnieć także o tym, że praktycznie każda osoba lubi dostawać drobne prezenty i zapada to nam w pamięć, co również jest oczywiście pożądanym zjawiskiem.

Projektując odpowiedni i skuteczny kalendarz firmowy należy jednak wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów i czynników. Analizując rynek grafiki, stwierdzić można, że takowe kalendarze muszą być przejrzyste i funkcjonalne. Nie można jednak przy okazji zapominać o tym, że przekaz reklamowy musi być jasny i czytelny dla potencjalnego odbiorcy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s